Ukraina

 • o. Wojciech Żółty SVD
  Pochodzę z Zawoi – pięknej wsi w archidiecezji krakowskiej. Szkołę średnią ukończyłem w Makowie Podhalańskim. O byciu misjonarzem nigdy nie myślałem. Wydawało mi się to odległe i dla mnie niemożliwe. Pewnego dnia kolega ze szkolnej … Czytaj więcej.
 • Ojciec Generał w Ukrainie
  Dzisiaj minął już 310. dzień tej bezsensownej wojny, która dotyka w różny sposób każdego z nas. Według informacji, jakie do nas docierają, od początku wojny zaginęło w Ukrainie około 15 tys. osób. Nikt nie wie, … Czytaj więcej.
 • o. Adam Kruczyński SVD
  W ubiegłym miesiącu minęło już 23 lata od mojego przyjazdu na Ukrainę. Gdzieś tam może w głębi serca chciałoby się ten tak szybko biegnący czas zatrzymać i powiedzieć mu: „głupi gdzie ci się tak spieszy”, … Czytaj więcej.
 • o. Józef Gwóźdź SVD
  Słowa: Powierz Panu swą drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał (Ps 37,5) wybrałem jako motto swojego powołania kapłańskiego i misyjnego. A Pan prowadzi mnie stale w miejsca niezwykłe i zaskakujące. Myśl o pracy misyjnej żyła w … Czytaj więcej.
 • Historia Werbistów w Ukrainie
  Zgromadzenie Słowa Bożego, rozpoczęło swą pracę na Ukrainie z chwilą przyjazdu do Wierzbowca o. Grzegorza Konkola. Był to rok 1992. O. Grzegorz przyjechał na Ukrainę na zaproszenie swojej rodzonej siostry, s. Łucji ze Zgromadzenia Służebnic Ducha … Czytaj więcej.