IMG 4202 1
Нова Ушица. Хресна дорога

У Католицькій Церкві 4-та неділя Великого посту називається Laetare Sunday (неділя радості). Його назва походить від слів антифону на вхід «Радуйся, радуйся, Єрусалиме». Традиція неділі Laetare сягає початку християнства. До встановлення 40-денного посту час покаяння починався з понеділка після четвертої неділі сьогоднішнього Великого посту. Отже, неділя Laetare була останнім днем ​​радості. Ця назва витримала випробування часом і зберігається досі.

Однак у наших парафіях в Україні дуже важко святкувати Неділю Святого. Війна, величезні людські та матеріальні втрати, розлука сімей і невизначене майбутнє все це не викликає радості, а навпаки, страхом і трепетом проникає в людські серця. Кожного дня ми чуємо про нові напади та руйнування, які чинять російські загарбники на українській землі. Багато з нас уже звикли до цієї ненормальної ситуації, в якій ми живемо. 
Тут, на Новоушицькому краю, ми знаємо ці світлини з тих країв переважно завдяки повідомленням у ЗМІ та розповідям очевидців тих подій, тому, дякуючи Божому Провидінню за кожен прожитий день, у дусі солідарності з тими, хто, попри все, залишилися на територіях прямих бойових дій, молимося. Молимось у їхніх намірах і підтримуємо їх добровільним постом на хлібі та воді кожної середи та п’ятниці Великого посту.
Минулого тижня, після короткого візиту до Києва, проїхавши через Ірпінь, Бучу, Гостомель і Бородянку, побачивши ці величезні руйнування, я почав усвідомлювати, що переживали люди, які там проживали в цей час минулого року. Слава Богу для мешканців вищезгаданих міст, ці події потихеньку стають історією, але подібна драма триває, причому з наростаючою силою для тих, хто живе на сході та півдні України. Для цих людей ця Четверта неділя Великого посту точно не буде неділею радості.
Їжа зі столу Слова на цю неділю нехай буде нашим підкріпленням у прийнятих рішеннях, які ми можемо покласти на Євхаристійному вівтарі. А Літургія Божого Слова повертає нас у часи пророка Самуїла, якого Бог посилає помазати Давида на царя Ізраїлю. Уся історія переконує нас, що Бог не покидає свій народ, але у своїй мудрості постійно веде його. З цієї точки зору всі інколи болючі події набувають іншого значення. Через них Бог готує щось краще. Історія помазання Давида хоче нагадати нам про одну дуже важливу і важливу деталь, яка стосується кожного з нас, і вона виражена в такому реченні: «Не дивіться ні на вигляд його, ні на його зріст, бо Я не для цього вибрав його, не так бачить людина, як бачить Бог, бо людина дивиться на зовнішність, а Господь дивиться на серце». Йдеться про усвідомлення правди про те, що Божий погляд на світ відрізняється від нашого. Але християнин, завдяки об’єднанню Христом у Святому Дусі з Отцем, бачить інакше. Він отримує Божий погляд на все. Саме це видіння допомагає йому стати праведною людиною і допомагає йому вважати вчинки темряви «безплідними». Поки ці вчинки ховаються в темряві, їхню гидоту не видно. Лише виведення їх на світло робить їх такими, якими вони є насправді... Ось головна ідея прочитаного сьогодні Послання до Ефесян.
Історія зцілення сліпого від народження, про яку згадує Євангеліє цієї неділі, відбувається в Єрусалимі. Сліпий, відкинутий із презирством, дискримінований, виключений із суспільства, йому дуже пощастило зустрітися віч-на-віч з Христом, який вийшов йому назустріч, коли всі його відштовхували. Віра цього сліпого змусила його знову прозріти. Кожен грішник подібний до сліпого, бо не бачить, де його добро і щастя, і смердюча грязь пахне йому більше квіткою. Він любить цю багнюку і рідко хоче бачити крізь неї. Тож намагаймося не належати до групи сліпих.
Але ми маємо дбати не лише про себе. Кожен з нас відповідає за іншу людину. Чи сприяємо ми тому, щоб навіть найбільший грішник наважився просити Христа про зцілення, про відрив від залежностей, гріхів, релігійної байдужості, зруйнованої любові в родині?!
Але ми маємо дбати не лише про себе. Кожен з нас відповідає за іншу людину. Чи сприяємо ми тому, щоб навіть найбільший грішник наважився просити Христа про зцілення, про відрив від залежностей, гріхів, релігійної байдужості, зруйнованої любові в родині?
Попросімо Господа, щоб побачив, чи ми сліпі. Вже в акті творення Бог дав людині настільки велику свободу, що вона могла протистояти Його волі. Цю свободу дуже шанував Син Божий. Він знав потреби кожної людини, з якою зустрічався, але неодноразово казав: «Що ти хочеш, щоб я зробив для тебе?» З відвагою та довірою просимо Христа про наше перетворення, щоб ми «діяли як діти світла », особливо в цей Великий піст.
ак