IMG 3626 1
Нова Ушица

У цей період Великого посту, який ми переживаємо, роблячи різноманітні вчинки та справи покаяння, вступаючи на шлях навернення та перетворення нашого життя, ми повинні усвідомлювати, що це також час, коли злий дух посилює свою діяльність і намагається не заохочуйте нас докладати будь-яких зусиль різними шляхами, творити добро, молитися і постити. Саме в такий час кожному з нас загрожує похитнення у вірі та Божому Провидінні перед різними труднощами та нещастями.

У Святому Письмі, в різних оповіданнях про вибраний народ і в євангельських притчах постає думка про Божий Промисел. Воно з’являється в різного роду порівняннях, таких як горобець, який не впаде з даху без відома Бога, птахи, яких Бог годує, і квіти, які Бог одягає. Господь Ісус заохочує нас не турбуватися надто про їжу та одяг, не питати зі страхом, що ми будемо їсти та пити, бо наше майбутнє в руках Небесного Отця, який знає, що ми все це потребуємо. Наш добрий Батько закликає нас радше прагнути досягти Царства Небесного та його праведності, а все інше буде дано нам. Віри в Божий Промисел дуже часто бракувало Обраному Народу, який під проводом Мойсея прямував до Землі Обітованої. Ізраїльтяни, які нарікають на Мойсея через брак води, не витримують випробування стриманістю і не можуть довіряти Богові, який, випробовуючи їх, хоче навчити їх цілковитої довіри до Божого Провидіння.

Помірність повинна стосуватися не тільки часових значень. Його слід зберегти в царстві духу. Період Великого посту – це час перевірки того, наскільки ми можемо дозволити собі поміркованість. Досить уважніше спостерігати з годинником у руках, щоб спостерігати, скільки часу ми проводимо перед телевізором чи комп’ютером протягом дня. Чи не страждають через це наші професійні чи сімейні обов’язки? Хіба перегляд усіх цих програм та інтернет-порталів не коштує нам відпочинку? Чи можемо ми дозволити собі вимкнути ці медіа, щоб просто спокійно поговорити з домочадцями, почитати хорошу книжку чи подумати про якісь важливі справи. Помірність повинна стосуватися не тільки часових значень. Його слід зберегти в царстві духу. Період Великого посту – це час перевірки того, наскільки ми можемо дозволити собі поміркованість. Досить уважніше спостерігати з годинником у руках, щоб спостерігати, скільки часу ми проводимо перед телевізором чи комп’ютером протягом дня. Чи не страждають через це наші професійні чи сімейні обов’язки? Хіба перегляд усіх цих програм та інтернет-порталів не коштує нам відпочинку? Чи можемо ми дозволити собі вимкнути ці медіа, щоб просто спокійно поговорити з домочадцями, почитати хорошу книжку чи подумати про якісь важливі справи.

Те саме стосується купівлі багатьох речей. Помірна людина завжди запитує, чи потрібно йому це, і він ніколи не буде купувати речі тільки тому, що вони йому подобаються. Помірність потрібна в кожній годині життя. Він вирішує про розумне використання часу, грошей і сил. Поміркованість є основою терпіння, спокою та лагідності. Він випромінює спокій, і навіть у дуже складних ситуаціях допомагає знайти вихід. Чеснота поміркованості формує в нас сильну волю, яка допомагає зберігати та повною мірою виконувати всі великопісні постанови.

Пост, відмова від куріння, вживання алкоголю, купівля непотрібних для життя речей, а отже, різні форми зречення, є інструментами, які покращують нашу сильну волю. Ми черпаємо силу та мотивацію для виконання всіх цих постанов із щоденної молитви, читання Святого Біблії, святої сповіді та частої Євхаристії. Усі ці релігійні практики дозволяють нам увійти в Божий світ, який приносить у наші серця мир і радість, яких світ не може нам дати. Ми також маємо сміливість дивитися на себе правдиво і відчувати себе вільними, безпечними та щасливими. ак