IMG 3223 1
Нова Ушица. Разом з отцем Ігорем

Сьогодні ми разом з нашими братами і сестрами Східних Церков урочисто святкували Різдво Христове. Для мене це перше Різдво, яке я переживаю в Україні. По-перше, ми разом з вірними нашої парафії були дуже раді присутності братів і сестер греко-католиків і православних зі своїми священиками 24 і 25 грудня під час Опівночниці та Різдва. Сьогодні вранці разом з отцем Ігорем я відправив Різдвяну Євхаристію в Греко-Католицькій Церкві, а відразу після неї взяв участь в урочистій Різдвяній Євхаристії в Українській Православній Церкві, куди мене запросив отець Іван. Після святкування подальші святкування відбулися в отця Івана, де ми мали урочисту та дуже смачну вечерю разом із його родиною.

В обох цих громадах мене надзвичайно тепло і привітно прийняли, за що я вам від усього серця дякую.

У Новій Ушиці таке звичайне святкування не є чимось новим. Отці Ігор та Іван багато років дружили з місіонерами Божого Слова, які тут працювали. Вони також мене відвідали, привітали і прийняли в перші дні мого перебування в Новій Ушиці. Сьогодні я знову відчув від них братерство і спільноту, дуже глибоко пережив святкові літургії, в яких брав участь.

IMG 3266 1
Нова Ушица. З отцем Іваном і двома дияконами

Я вдячний Богу і всім людям, яких тут зустрічаю, за те, що ми разом можемо вклонятися новонародженому Ісусу, слухати Його Слово і разом співати однакові колядки, які скрізь дуже гарні, а в нас в Україні ще є унікальний, унікальний клімат.

Нехай Ісус, народження якого ми сьогодні святкуємо, благословить кожного в особистому житті, нехай благословить наші родини, громади та Україну, яка так сильно страждає від лихоліття війни.

Боже, що прийшов до нас, як мала невинна дитина, просимо Тебе про дар миру.

Отець Йосип