IMG 3205
Слуги Святого Духа, що працюють в Україні.

Вдивляючись у ікону Пресвятої Трійці в Рубльові, Сестри Служебниці Святого Духа з України 02-05.01.2023 провели свій Провінційний Капітул, гаслом якого було девіз Згромадження: Хай живе Триєдиний Бог у наших серцях . Капітул відбувся у Вежбовці на Поділлі. Її модератором у перший день її дії був отець Блажей – капуцин.

Протягом усієї Капітули сестри на чолі з настоятелькою провінції с. Мартою зосереджувалися на найважливіших проблемах, пов’язаних із Провінцією та місіонерською місією під час війни, яка торкається України та тих, хто різною мірою переживає та відчуває ця жорстока агресія Росії, яка триває вже 318 днів.

IMG 3187
Wierzbowiec. Siostry Ludmiła i Katia podczas jubileuszu 25 lat ślubów zakonnych

На завершення Капітули була велика подяка, пов’язана з ювілеєм 25-ліття монаших обітів двох сестер: Людмили Пєченяк і Каті Ясиніцької.

Євхаристію очолив отець Войцех Жолти SVD з Вержбовця, а проповідь виголосив отець Юзеф Гвоздзь SVD з Нової Ушиці. Третім співслужив отець Адам Кручинський SVD зі Струги.

День завершення Капітули збігся з церемонією похорону Папи Венедикта XVI, тому о.Юзеф згадав особу покійного Папи, за якого також звершив цю подячну Євхаристію. У своїй проповіді, досліджуючи Слово Боже від дня, коли апостол Іван заохочував спільноти любити одна одну, він нагадав усім зібраним першу енцикліку Бенедикта XVI Deus Caritas est. У ньому Папа звертає увагу на заповідь любові, виконання якої в нашому повсякденному житті стає можливим лише тому, що любов уже дарована нам Творцем. Показуючи приклади життя деяких святих, він заохочує наше життя бути служінням ближньому, через якого промовляє сам Бог. За найкрасивіший взірець святості життя в любові Папа вказує на Марію, яка, як покірна слуга Господа, усім своїм життям прагне не власної величі, а слави і величі Бога. Наприкінці своїх роздумів о.Юзеф процитував слова молитви, що завершує енцикліку Deus Caritas est:

Пресвята Маріє, Мати Божа, Ти принесла правдиве світло у світ, Ісуса, Твого Сина – Сина Божого. На поклик Бога ти повністю віддав себе і таким чином став джерелом добра, яке випливає з Нього. Покажи нам Ісуса. Веди нас до Нього. Навчи нас, як пізнавати і любити Його, щоб ми також могли стати здатними на справжню любов і бути джерелами живої води у спраглому світі.

Він побажав усім сестрам, щоб Мати нашого Спасителя і Слуги Святого Духа була для них взірцем і вела до свого Сина, вчила його любити і була свідками справжньої любові, якої так потребує сучасний світ.

Після визнання віри сестри Людмила і Катя відновили свої монашеські обіти, знову довіривши себе Богові в Трійці та Згромадженні, де 25 років тому склали свої перші монаші ​​обіти.

Свята Меса, в якій взяли участь місцеві жителі та біженці, які знайшли притулок у Вежбовці під час російської агресії проти України, завершилася подяками та побажаннями. Сестра Людмила та Катя подякували всім присутнім за участь у спільній подячній молитві. Сестра Катя згадала отця Гжегожа Конкола SVD, який у 1992 році приїхав в Україну на запрошення своєї сестри сестри Луції SSpS. За 12 років праці в Україні отець Конкол заслужив подяку сестер ССпС, яким допомагав і духовно підтримував у перші роки свого місіонерського служіння.

Після меси сестри запросили нас на святкову вечерю, яка закінчилася співом колядок і нескінченними спогадами.

Як місіонери Згромадження Слова Божого, ми дякуємо вам за запрошення святкувати та подякувати разом. Знову ми всі відчули, що варто зміцнювати взаємні стосунки, які дає нам наша родина Арнольдів, які ми хочемо розвивати.

зг.