PHOTO 2022 12 30 21 18 10 2

Сьогодні 310-й день цієї безглуздої війни, яка по-різному впливає на кожного з нас. За інформацією, яка до нас доходить, з початку війни в Україні зникло близько 15 тисяч осіб. Люди. Ніхто не знає, що з ними сталося. Чи вони в російському полоні, чи викрадені з окупованих Росією територій, чи давно вбиті?

Це лише одне з багатьох питань, на які так важко дати вичерпну відповідь. І питань про цю війну з кожним днем ​​виникає все більше.

Останні два дні – черговий час масованих ракетних обстрілів майже всіх великих міст України. Сьогодні о другій годині ночі кияни знову почули сирени повітряної тривоги.

У цей дуже важкий час ми отримали повідомлення з Риму, що Генеральний наш Згромадження – отець Паулюс Буді Кледен SVD, висловив бажання відвідати Україну та ознайомитися з ситуацією, заангажованістю та роботою співбратів, які формують т. зв. округ України. Це повідомлення передав нам отець Войцех Жулти SVD, який є нашим настоятелем в Україні. Не буду приховувати, що ця новина була великою несподіванкою та радістю для мене та о.Юзефа Гвоздзі SVD. Ми раді, що Генеральна Рада нашого Згромадження пам’ятає про нас і цікавиться нашою діяльністю.

Візит тривав 27-31 грудня 2022 року. Разом із отцем Генералом до нас прибув із Риму отець Ерік Коппа, SVD, Генеральний Радник, а в Польщі до них приєднався отець Кшиштоф Малейко, SVD, Координатор Справедливості та Миру.

Отець Войцех Жолти SVD зустрів наших гостей у Радимно, де пан і пані Богуслава та Веслав Пірожек – як завжди гостинні – прийняли їх дуже привітно. Там наші гості залишили авто і разом з отцем Войцехом вирушили в бік України. До Вержбовця приїхали близько півночі, де на них уже чекали з вечерею сестри Дарія і Марія.

Середа після Меси та сніданку наші брати з Риму могли побачити все, що створив отець Войцех у Вєжбовці, який є одночасно місцем проживання багатьох біженців зі сходу України та пунктом, куди прибувають вантажівки з Польщі з гуманітарною допомогою для України.

Після розвантаження ця допомога переправляється – меншими транспортними засобами – далі на схід.

Гості також могли побачити Нову Гуту та Вільховець, парафії, де служить отець Войцех і якому вже згадані сестри SSpS допомагають у душпастирській праці.

Зустріч у середу з отцем-генералом та людьми, які його супроводжували, відбулася в Струзі, де о.Адам Кручинський SVD вже багато років є парохом. Під час обіду, тільки в нашій групі СВД, ми могли спілкуватися до пізньої ночі та знайомити гостей з тим, що відбувається на наших парафіях. Отець Генерал Буді та Генеральний радник Ерік Коппа ставили багато питань і дуже цікавилися ситуацією та проблемами, які стосуються наших парафіян, а також біженців, які проживають на наших парафіях.

У четвер, 29 грудня 2022 року, після сніданку у Вєжбовці гості вирушили до Кам’янця Подільського. Отець Войцех організував зустріч із єпископом Леоном Дубравським, який запросив усіх на обід. Наших гостей зустріли співом різдвяних колядок семінаристи з Південної Америки, які навчаються у семінарії Redemptoris Mater у Вінниці. Владика Леон, як завжди, прийняв наших братів з великою гостинністю та приязністю, розповівши багато про історію собору та єпархії, висловивши при цьому стурбованість ситуацією, пов’язаною з агресією Росії проти України та всім, що чекає на нас у 2023 році.

Вечірня меса було заплановано в Новій Ушиці о 17.00. Отець Юзеф Gwóźdź SVD є парохом парафії Преображення Господнього в Новій Ушиці лише місяць і треба об’єктивно визнати, що він дуже швидко входить у нову парафіяльну дійсність. Варто додати, що його з великою радістю сприйняла вся громада.

Літургія зібрала багато людей, які бажали зустрітися з нашим Отцем Генералом. Свята Меса Головував отець Юзеф, а отець-генерал виголосив проповідь. Звертаючись до літургійних читань, він наголосив на тому, як важливо, щоб ми все робили в дусі любові та з любов’ю, а не лише через покладений на нас обов’язок. Він навів нам приклад отця Юзефа Фрейнадемеца SVD, який наголосив, що мова, яку розуміють усі люди в усьому світі, це мова любові.

Отець Генерал також подякував усій спільноті, що вже багато років приймає, приймає та опікується всіма місіонерами Згромадження Слова Божого, які були послані до цієї парафії.

Парафіяни отця Юзефа не лише подбали про гарну літургію Святої Меси, а й підготували святковий обід, де можна було скуштувати багато місцевих та українських смаколиків. Як і попереднього вечора, під час цієї вечері ми відповіли на багато запитань, які також були адресовані сестрам Дарії та Марії з Вержбовця та жінкам, які вели цю вечерю