IMG 3059
Нова Ушиця

У цей особливий час, в октаву Різдва Христового, наша парафія мала честь приймати особливих людей. Вчора до нас прибули з Риму о.Паулюс Буді Кледен SVD, генерал місіонерів Місіонерів Божого Слова, о.Ерик Коппа SVD – його радник, та о.світовий мир.

Сьогодні, у свято Пресвятої Родини Ісуса, Марії та Йосифа, нашу парафію відвідав отець єпископ Радослав Змітрович OMI. Для нас це була велика радість. Владика очолив урочисту Євхаристію та зачитав звернення до сімей спеціально на це свято, в якому єпископи України ставлять Пресвяту Родину як взірець поведінки у цей важкий час. Вони заохочують нас, особливо подружжя, наречених і молодь молитися і просити, щоб Пресвята Родина давала всім силу і вела до взаємної любові. Саме через сім’ю Бог посилає своє Слово, яке, як ліхтар, що світить у темряві, показує дорогу життя та надію.

Під час Євхаристії відбулося відновлення шлюбних обітниць та благословення родин. Єпископ запросив сім’ї біля вівтаря, попросив їх потиснути руки і таким чином підкреслити взаємний зв’язок і близькість. Він звернувся з молитвою до всіх членів родини, в тому числі до тих, хто з різних причин не міг бути присутнім, а потім уділив апостольське благословення. Усіх нас об’єднала щира молитва серця.

Візит владики та братів СВД є для нас надзвичайно важливою подією. Радіємо, що в цей важкий час, коли країна занурена в пітьму війни, ми відчуваємо присутність наших пастирів, які підтримують нас духовно і намагаються бути поруч з тими, кого їм довірив Господь.

Особливо страждає родина від лихоліття війни. Багато батьків, чоловіків і синів на фронті. Багато віддали життя, захищаючи рідну землю. Страх, біль і невпевненість у завтрашньому дні відчуваються чи не в кожній родині. Багатьом родинам довелося покинути свою землю. Інші глибоко розділені. Навіть найближчі перестали спілкуватися між собою, тому що багато членів родини живуть у Росії і через тамтешню пропаганду не вірять у те, що відбувається в Україні.

Євангеліє, яке ми читаємо на сьогоднішнє свято, говорить, що життя Ісуса також було під загрозою відразу після Його народження. Тоді були вбиті невинні діти, а батьки Ісуса змушені були втекти в іншу країну, щоб врятувати свого Сина. Нарешті настав момент, коли ангел повідомив, що вони можуть безпечно повернутися на свою землю.

Нехай благословення, яке ми сьогодні отримали через руки нашого єпископа, принесе всім нам мир, якого ми прагнемо. Ми молимося, щоб скоро настав час, коли ми, як Ісус, Марія та Йосип, повернемося до нашого дому, де зможемо жити мирно та безпечно.

Свята Родино, молися за нас.