IMG 2795 2
Представники різних конфесій

Напередодні Різдва я був запрошений місцевою владою на екуменічну молитовну зустріч за припинення війни та мир в Україні. У зустрічі взяли участь священнослужителі та керівники місцевих установ, представники різних християнських конфесій та присутні тут державні служби. Разом ми звернулися з молитвою до Бога, щоб Його народження принесло жаданий мир. У центрі нашої зустрічі було Слово Боже, цитоване перед кожною молитвою. Ми молилися, просячи за всіх, хто страждає внаслідок війни: за воїнів на фронті, за поранених, за тих, хто перебуває в полоні, за родини, які страждають після втрати своїх близьких і домівки. Зустріч супроводжувалася гарним співом та піснями окремих артистів та місцевих хорів. Нарешті ми підійшли до пам’ятника в центрі Нової Ушиці, на якому зображені 18 молодих хлопців нашого міста, які віддали життя, захищаючи Батьківщину.

Мене тут усі дуже тепло зустріли. Організатори підкреслили своє задоволення присутністю польського священика та подякували їм за щедру допомогу та солідарність, яку вони зазнали з боку Польщі.

Нехай Бог береже Україну та всіх постраждалих від війни. Нехай дарує полеглим радість вічного життя.

Ось текст моєї молитви:

Боже Всевишній, Владико часу та історії, Ти створив світ з любові і ніколи не перестаєш бути поруч з нами. Ти послав Своє Слово, Ісусе Христе, Який, будучи Богом, увійшов в історію людини, щоб відкупити і спасти її. Він наш Еммануїл.

Під час святкування пам’яті його народження просимо Тебе за тих, чиє мирне земне життя порушила жорстока війна, благаємо Тебе милосердя. Підтримай родини загиблих, влий потіху в серця вдів, матерів і сиріт і прийми померлих у Твоє Царство. Покажи свою любов і милість беззахисним, які терплять страх і переслідування.

Ісусе, ми молимося за поранених. Пришліть до них добрих лікарів, дайте їм потрібні ліки, залікуйте їхні рани і допоможіть повернути бажане здоров’я. Іван Хреститель, який сповіщав про прихід Месії у світ, перебуваючи у в’язниці, запитав, чи ти той, хто має прийти? Просимо Тебе, Боже, через його заступництво за тих, хто втратив свободу внаслідок війни та перебуває в полоні, кого викрали. Нехай якнайшвидше їх звільнять і живими повернуться до своїх родин.

Маріє, Мати Божа і Мати наша, Ти не мала де народити свого Сина, не було для Тебе місця навіть у гостинці. Ти народила його в холодній стайні. Ми молимося за тих, хто втратив свої домівки і страждає цієї холодної зими. Допоможіть їм зустріти добрих людей, які поділяться з ними теплом рідного дому. Будьте їхнім провідником, притулком і розрадою. Маріє, Ти і Твій маленький Син мусили втекти до Єгипту від агресії Ірода, ми просимо Тебе за всіх наших братів і сестер, які зазнали нападу і були змушені втекти зі своєї землі. Будь їхнім розрадником.

Святий Йосифе, захиснику і опікуну Пресвятої Родини, оточи своїм захистом і захистом усі родини в Україні, особливо ті, які безпосередньо терплять наслідки цієї страшної війни. Амінь.