IMG 3100 2

Слова: Довір свою дорогу Господеві, довірся Йому, і Він Сам діятиме (Пс 37,5) я обрав девізом свого священицького та місіонерського покликання. І Господь постійно веде мене в незвичайні та дивовижні місця.

Думка про місіонерство жила в моєму серці з дитинства. Хоча я не відразу дав їй говорити. Це все почалося в моєму рідному місті Ягелле на Підкарпатті. Народжувалися мрії, приймалися рішення, робився вибір. Там мене Бог шукав. І коли я нарешті назавжди довірив свій шлях Господу, мені довелося жити в дуже різних світах. Спочатку я вивчив іспанську у величезному мегаполісі Мехіко, а раптом, майже за одну ніч, опинився у глухих нікарагуанських селах, що розкинулися вздовж Ріо-Сан-Хуан, а потім у містечку Палакагіна, яке розташоване недалеко від кордону з Гондурасом. . Це був прекрасний час.

Після восьми років місіонерської праці Бог дозволив мені поїхати до Риму, де я здобув ступінь бакалавра духовності в Папському Григоріанському університеті. З цього прекрасного європейського міста я полетів назад до Центральної Америки. Цього разу в Панаму, а точніше в столицю цієї країни. У мене в голові і в серці було багато різних планів щодо майбутнього і роботи, безпосередньо пов’язаної з навчанням.

Однак Бог непередбачуваний і постійно дивує нас своїми діями через людей, яких він до нас посилає. Несподівано один із місцевих єпископів звернувся до настоятелів моєї громади з проханням про допомогу в місії, яка залишилася без священика. Я відчув, що Бог знову кличе мене в нове, невідоме місце. Я вирішила допомогти.

Знову я опинився в місці дуже далеко від метушні великого міста. Це був архіпелаг Бокас-дель-Торо в Карибському морі. Уперше в житті я почав мандрувати місіонерськими стежками на човні. Катедральна парафія, де я став пастором, була розташована на 51 острові різної величини, і 70% її мешканців все ще були нехрещеними індіанцями нгобе-бугле. Поруч із багатим, туристичним і галасливим центром, повним усіляких готелів і ресторанів, який розташувався на острові Колон, був зовсім інший, бідний, але прекрасний світ. Там я зустрів чудових людей, серед яких почувався дуже добре і водночас плідно розвивалася моя місіонерська праця. З того часу ви можете знайти деяку інформацію на веб-сайті: misjapanama.pl

Після цього все трохи змінилося. У 2017 році під час ремонту даху я впав з драбини. Я зламав обидві руки і так пошкодив хребет, що мені потрібна була операція. Я повернувся до Польщі лікуватися.

Після операції та року реабілітації я розпочав докторські студії з духовної теології в Папському Григоріанському університеті в Римі. Завдяки Божій допомозі я завершив його 21 жовтня 2021 року, коли захистив докторську дисертацію, назва якої: «Єпископ Хорхе Новак SVD, контемплятивний у дії. Ідентичність і священицька духовність у душпастирській та місіонерській практиці. Я знову повернувся до Панами. Після кількох місяців інтенсивної місіонерської праці стан мого здоров’я змусив мене повернутися до Польщі. Моє лікування та реабілітація тривали кілька місяців, а разом з тим я знаходив час і для роботи з іммігрантами з України разом із Душпастирством сімей Перемишльської архиєпархії. Детальніше про міністерство за посиланням: pfcf.pl

Сьогодні я бачу, що це була своєрідна підготовка до нового шляху, до якого мене покликав Господь. Внаслідок трагічної автокатастрофи в Україні загинув мій побратим отець Єжи Чарнецький SVD. О. У його парафії люди ревно молилися за нового священика, а о. Провінціал шукав когось, хто бажав би взяти душпастирську працю в цій місії. Я прийняв рішення відповісти на цей запит.

Наприкінці листопада я виїхав до України, а 1 грудня 2022 року став парохом парафії в Новій Ушиці Кам’янець-Подільської дієцезії. Йде війна. Почалася зима, світла немає, але є добрі, самовіддані люди з серцями, сповненими віри в Бога. Тут варто бути, працювати, молитися за них.

Усі ці надзвичайно різні місця, через які проходять мої місіонерські стежки, я постійно довіряю Богові. І хоча вони можуть бути дуже різними, їх об’єднує одне – присутність Бога. Це Той, Кому я довірив свій шлях, постійно приходить… направляє… діє…