IMG 5010
Nowa Uszyca. Kościół.

Mieszkam w kościele nad zakrystią i bardzo dobrze się tutaj czuję. Kiedy dzisiaj rano zszedłem na dół, aby się pomodlić, otrzymałem od Matki Bożej piękny dar. Przez okno na chórze poranne promienie słońca przepięknie oświetliły Jej figurę. Zobaczcie sami poniższe fotografie. Zupełnie naturalnie i z radością samo mi się śpiewało: Kiedy ranne wstają zorze…

Dzisiaj święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uświadomiłem sobie, że Maryja w ten sposób zaprasza mnie do siebie, abym do Niej przychodził. Ale przecież jestem duszpasterzem. Moją misją jest prowadzenie innych na spotkanie z Bogiem i Jego Matką. Trwa maj – miesiąc szczególnie Jej poświęcony, dlatego postanowiłem się z wami tym podzielić i kolejny raz zaprosić do wspólnych modlitewnych spotkań.

Ona, Matka Boga i nasza – nieustannie czeka. Gdziekolwiek byś się nie znajdował. Nie mów, że nie masz czasu. Niech „majówka” będzie majówką. Tak jak to kiedyś zawsze było i jest również dzisiaj – w maju katolicy chodzą na majówki. Idą do kościoła lub jakiejś okolicznej figury czy kapliczki. Żeby to nie był czas przeznaczony jedynie na „piwkowanie”, grillowanie i kręcenie się wokół siebie.

Wszystkich moich parafian zapraszam każdego dnia na godzinę 18.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. W kaplicy Bożego Miłosierdzia, którą niedawno stworzyliśmy, przywożąc obrazy Jezusa Miłosiernego i św. Apostołów Bożego Miłosierdzia, modlimy się koronką i Litanią do Bożego Miłosierdzia, wypraszając zakończenie wojny i pokój w Ukrainie, a następnie śpiewamy Litanię do Matki Bożej. Po niej, o godzinie 19.00, następuje szczególne spotkanie z Jezusem w Jego Słowie i Eucharystii. Czyż może być jeszcze coś piękniejszego niż przebywanie z Tym, który tak bardzo nas ukochał i z Jego Matką?

Jezusie, Synu Boży, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.

Maryjo, Królowo Ukrainy, módl się za nami.

Maryjo, Królowo Pokoju, módl się za nami.

Amen!