IMG 4310

W pierwszą niedzielę adwentu, w związku z wojną w Ukrainie, Biskupi ogłosili Rok Bożego Miłosierdzia. W odpowiedzi na apel naszych Pasterzy, niewielka grupa parafian rozpoczęła w Godzinie Miłosierdzia systematycznie adorować Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Poprzez Referat Misyjny Werbistów w Pieniężnie otrzymaliśmy duży, namalowany na płótnie obraz Jezusa Miłosiernego. Zaś teraz, kiedy jest już blisko święto Bożego Miłosierdzia (pierwsza niedziela po Wielkanocy), jako dar od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, otrzymaliśmy kopie obrazów Apostołów Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II, znajdujących się w prezbiterium Sanktuarium. Wraz z obrazem Jezusa Miłosiernego, który otrzymaliśmy wcześniej z Pieniężna, będą one tworzyły kaplicę Bożego Miłosierdzia w bocznym ołtarzu naszej świątyni.

Uroczyste ich poświęcenie i przekazanie przedstawicielom parafii z Nowej Uszycy, będzie miało miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, 13 kwietnia (czwartek) o godzinie 15.00.

Będzie to siódmy dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. A tego dnia św. Siostra Faustyna usłyszała taką prośbę: Dziś sprowadź Mi dusze, które szczególnie czczą i wysławiają miłosierdzie Moje, i zanurz je w miłosierdziu Moim. Niech to zaproszenie i prośba samego Jezusa staną się naszym udziałem. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy tego dnia do jeszcze żarliwszej wspólnej modlitwy o ustanie wojny i pokój zaś dla tych co pomarli o dar nieba.

Zaproszenie na uroczystość