DSC 0592

W trwającym w Ukrainie Roku Miłosierdzia, spotykamy się każdego dnia o godzinie 15.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zakończenie wojny, opiekę Bożą nad żołnierzami broniącymi kraju, zdrowie dla rannych i pomoc poszkodowanym wskutek bombardowań i agresji oraz miłosierdzie Boże i życie wieczne dla zmarłych. 

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o tym, że w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który jest darem dla naszej parafii. Obraz jest już w drodze do Nowej Uszycy. Dziękujemy Pani Marii Szostak za tak hojny dar, o. Czesławowi Brzezickiemu SVD za poświęcenie, o. Wiesławowi Dudarowi SVD, Dyrektorowi Referatu Misyjnego za organizację całego projektu, oraz całej wspólnocie w Pieniężnie za modlitwę w intencji Ukrainy. 

Obraz ten z pewnością przyczyni się do jeszcze większej gorliwości i modlitwy do Jezusa Miłosiernego, która od początku istnienia naszej parafii jest tutaj niezwykle ceniona i praktykowana. 

Niech Jezus, który z miłości do nas pozwolił otworzyć sobie serce, darzy wszystkich swoim pokojem i błogosławieństwem.

o. Józef

Zapraszam do artykułu na ten temat na werbisci.pl